Grup Hepsi Fan Sitesi © 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan Sitesi © 2009

hoşgeldiniz, Misafir.
son ziyaretiniz:
toplam mesajınız: 0 

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Benim Annem Bir Melek

2 posters
YazarMesaj
Camp*GirL
CemReJi Admin BerfuSh
CemReJi Admin BerfuSh
Camp*GirL

Ruh Hali : Benim Annem Bir Melek 4canliwm7bk0
Sanal Hayvan : Benim Annem Bir Melek 3tavsanai6hd0

Benim Annem Bir Melek Empty
MesajKonu: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek Icon_minitimePerş. Mayıs 21, 2009 6:06 pm

Benim Annem Bir Melek, aTV'nin geçen sene yayınlamaya başladığı bir programdır. Komedi türü bir dizidir.

Konu başlıkları [gizle]
1 Konu
2 Karakterler
3 Oyuncular
4 Dış Bağlantılar

Konu [değiştir]Ev hanımı Anne Neriman(Oya Başar); emekli dolmuş şoförü baba Cahit(Tarık Ünlüoğlu); baba mesleğini devam ettiren ve hala ailesiyle yaşayan büyük çocuk Metin(Şehsuvar Aktaş); karşı dairede oturan küçük oğlan Çetin(Ali Sunal); Çetin’in eşi Ece(Dolunay Soysert); Çetin’in patronu Hayrunisa Hanım (Nilgün Belgün); Metin’in nişanlısı Nalan (Ayçin İnci); Metin’in dolmuş durağının kahyası Bir-İki Sami (Bahtiyar Engin); dolmuş şoförü Artiz (Ufuk Özkan) ile çok eğlenceli bir hayatın penceresi açılıyor... Cadılığına çok cadı, ama bir o kadar da tatlı bir kaynananın etrafında; kocaman, mutlu ve çok komik bir aile!

Karakterler [değiştir]Neriman:Turuncu ailesinin annesi olan Neriman her Türk annesi gibi çocuklarının üzerine titreyen bir melektir, ancak çocuklarına yan gözle bile bakan olunca şeytana bile pabucunu ters giydirir. Ailede son söz hep bir şekilde onun olur.
Gelini Ece’yi sever ama Ece’nin ev kadınlığı ve aşçılığına hatta bazen anneliğine dokundurmadan yapamaz.

Cahit:Uzun yıllar Bostancı-Taksim hattında dolmuş şöförlüğü yapan Cahit Turuncu, emekli olduktan sonra hayata hep eğlenceli yönden bakan,her lafa espri ile karşılık veren,hiçbir sorunu dert etmeyen,midesine çok düşkün,çok geniş, rahat, hatta tembel bir adam haline gelmiştir.
Ece:Kocasının ailesinin her ferdini çok sever ve iyi anlaşır, Ancak Neriman hanım ile yıldızları bir türlü barışmaz. Aslında sevmektedir kaynanasını, kimselere laf söylettirmez onun için ama devamlı iğnelemesi yok mu… Neriman ile bir türlü geçinemez.
Cetin:Ailenin küçük oğlu. Abisinin aksine o okumuş, iyi bir öğrenci olmuş ve üniversite bitirmiş ve bir şirketin genel müdürü olmuştur. Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.
Karısına hala ilk günkü gibi aşıktır. Annesine rağmen hem ailesi ile ilişkilerini hem de evliliğini sürdürme derdinde ve bu savaşında en büyük destekçisi gene karısıdır.

Metin:Ailenin büyük oğlu. Bekar ve anne babası ile yaşıyor.
Babadan kalma Chreysleri satarak yeni aldığı sarı minibüs ile Bostancı-Taksim hattında baba mesleğini sürdürüyor. Koyu bir fenerbahçe taraftarı.

Nalan:Metin’in kız arkadaşı.Neriman ile daha önceden tanışmış ve birbirlerini sevmişler. Bu ona aile içinde özel bir yer sağlıyor. Neriman’ın desteğine sahip.Oldukça saf, iyi huylu.. Aile bireyleri arasındaki esprileri ve takışmaları anlamakta zorluk çeken ve sürekli yanlış anlayan biri.Saflığı nedeni ile sık sık büyük potlar kırıyor.Fal, burçlar, tarot gibi şeylere çok inanıyor. Tam bir fal hastası.Kendisi de kahve falı bakıyor ve çok iyi atıyor. Hatta zaman zaman herkesi şaşırtacak şekilde tutturduğu da oluyor. Metin’i ve aile bireylerini çok seviyor.
Kapici Hasila:Bütün hayatı kocası Sıddık ve işi olan bir köylü kadındır. Mutludur ve özellikle Turuncu ailesini çok sever. Neriman’dan ödü patlar ama gerektiğinde onu bile şaşırtacak kadar zekidir. Ece’nin en büyük dert ortağıdır.
Kapici Siddik:Hasıla’nın kocası. Zayıf ,kara kuru ,sessiz, gariban, bir adam.karısından sürekli şiddet görse de Karısına çok aşık olduğu için hiç ses çıkartmıyor. Çocuk gibidir, zaman zaman küser konuşmaz ancak son derece dürüst ve güvenilir bir adamdır
Hayrunisa:Çok büyük servetine rağmen yalnız bir kadındır. Gülmek eğlenmek ve aşklar yaşamak ile yalnızlığını gizlemeye çabalar ama Neriman’ın kalabalık ailesine de hep özenir. Bir türlü anlaşamasalar da Neriman’ın en iyi dostudur.
$ebboy:Çetin’in sekreteri. Genç ve güzel bir bayan. Giyimine çok dikkat eder. Genellikle uçuk giyinir.. Hep hayalindeki beyaz atlı prensi bekler.Tam bir alışveriş manyağıdır.. Tüm bu olumsuzluklarına rağmen İşini çok iyi yapan bir sekreterdir.
Artiz:Adı Ayhan ama herkes onu artist diye biliyor. Bir iki dizi filmde fonda martı roller oynamış.
Her an yeni bir filme başlayacakmış gibi janti giyinir. Saçı hep jölelidir. Kimse onu traşsız görmeyi başaramamıştır. Özel hayatı hakkında kimse bir şey bilmez,O oyunculuktan konuşmaya başladıgında tüm şöförler “sıra bana geldi” diyerek kaçarlar çay ocağından.

Bakkalci Tursun:Çay ocağının sahibi.Hopalı’dır. İnatçı, dediğim dedik bir adam. Biraz zor anlayan biridir. Saf da denilebilir. Ona yabancı olan bir şeyi anlatmaya çalışmak tam bir işkencedir. Bazen bu saatler sürebilir. Bazen de anlatmaya çalışanın fenalaşması, hatta bayılması ile son bulur. Beyni biraz yavaş çalışır ama ona sorarsanız bütün ötekilerin beyni yavaş çalışmaktadır.
Mecnun:Adı Selim ama herkes ona Mecnun diyor çünkü Leyla isminde bir kıza deliler gibi aşık.Her dört kelimesinden üçü Leyla ile ilgili.Artık Leyla kelimesini duymaktan bıkmış olan şöförler ciddi ciddi Leyla’yı kaçırıp ikisini evlendirmeyi bile düşünürler
Tankurt:Taksi durağına yeni gelen şoför. Kabadayı özentisi biri.
Küçüklüğünde üvey baba elinde büyümüş ve çok dayak yemiş bu nedenle en çok kullandığı laf “döverim seni” veya “gösterin birini döveyim”...

Melahat:Melahat cadaloz, sonradan görme bir kadın. Kocası zengin, emlakçılık yapıyor. Melahat hiç kimseyi takmayan bir kadın. Görgüsüz, apartman yaşamını bilmeyen, kuralları hiç takmayan biri. Neriman ile her fırsatta kapışır ve onu çıldırtır. Konu ne olursa olsun Neriman ne derse Melahat tam tersini söyler.
Sinem:Çetin ve Ece’nin kızı. 8 yaşlarında ve ilkokula gidiyor.Son derece zeki ve afacan bir kız.Ailede tek çocuk olmanın keyfini çıkarıyor ve avantajlarını kullanıyor.En büyük sorunu babaannesinin aşırı ilgisi.Büyümüş de küçülmüş denilen tipte bir çocuk.
Berke:Sinem’in okul arkadaşı. Ailesi oldukça zengindir.Çok zekidir.Ayaklı ansiklopedi gibidir.Zaman zaman bu durum Sinemi çok sıkmaktadır.Sinemi çok sevmektedir.

Oyuncular [değiştir]Oya Başar (anne - Neriman Turuncu)
Tarık Ünlüoğlu (baba - Cahit Turuncu)
Nilgün Belgün (Patron Bayan Hayrünnisa Hanım)
Dolunay Soysert (gelin - Ece Turuncu)
Ali Sunal (genel müdür - Çetin Turuncu)
Şehsuvar Aktaş (şoför - Metin Turuncu)
Ayçin İnci (2. gelin - Nalan)
Bala Atabek (Kapıcı Kadın Hasıla)
Mert Öner (Kapıcı Adam Sıddık)
Hande Dane (artiz'in nişanlısı - Şebboy)
Bahtiyar Engin (Bir İki Sami)
Ufuk Özkan Artist(Artiz)
Şevket Çapkınoğlu (Çaycı Dursun)
Kerim Yağcı (Mecnun)
Serhat Özcan (bir baba iki baba - Tankurt)
Süeda Çil (Melahat)
Kuvvet Yurdakul (Hurşit)
Erkan Üçüncü (Alicon bey)
Ezgi Yeşiltan (çetin'in kızı - Sinem Turuncu)
Ediz Uruş (Berke)
http://gruphepsifan.iftopic.com
Black/Angel
Ps Prensesi Admin
Ps Prensesi Admin
Black/Angel

Ruh Hali : Benim Annem Bir Melek Melekgibitj6re3
Sanal Hayvan : Benim Annem Bir Melek 3tavsanai6hd0

Benim Annem Bir Melek Empty
MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek Icon_minitimePerş. Tem. 02, 2009 1:13 pm

Yapımcı: Necati Akpınar
Yönetmen: Hakan Algül
Senaryo: Vasıf Küçükoruç
Uygulayıcı Yapımcı: Elif Yakarçelik
Genel Koordinatör: Derya Yaruç

Görüntü Yönetmeni: Mustafa Kuşçu
Sanat Yönetmeni: Mete Yılmaz
Müzik: Targan Türe, Umut kaya
Yardımcı Yönetmen: Meltem Bozoflu - Yönetmen Yardımcıları:Tuğçe Soysop, Hakan Sağlık
Yapım Ekibi: Neslihan Ozan, Ahmet Tumba, Ergun Yüksek, Aytaç Yüksek

Set Direktörü: Yaprak Çika
Aksesuar: Çiğdem Çoroğlu

Kostüm: Semanur Yaşar
Kostüm Asistanı: Emel Karslıoğlu

Saç, Makyaj, Tasarım: Suzan Kardeş
Makyöz: Leman Aktaş
Kuaför: Fatih Şimşek
Makyaj Asistanı: Gülay Kural

Editör: Mustafa Gökçen
Post Production: Didem Köymen
Kurgu Asistanı: Devin Aylin Tomar